Telefon +48 576313618 | e-mail. agabiuro24h@gmail.com
Opolnica, nr 67 | 57-256 Bardo
Pon-Niedz 9:00-19:00
Jak dokonać rezerwacji?
To bardzo proste! Rezerwacji dokonujemy w trzech prostych ruchach:
1. Przeczytać regulamin;
2. Wypełnić formularz i wysłać go do Nas; 3. Po otrzymaniu od nas potwierdzenia wpłacić zaliczkę na kajaki i pontony.
- Pierwsze co powinniście zrobić planując spływ kajakowy, czy pontonowy to zapoznanie się z regulaminem- często w pośpiechu pomijamy czytanie regulaminu lecz zapoznanie się z nim, decydując się na spływy kajakowe lub pontonowe w Polsce, jest naprawdę pomocne.
- Wypełniacie formularz rezerwacji i wysyłacie go do Nas. Pamiętajmy by formularz koniecznie wysłać najpóźniej przed godziną 18.00 dnia poprzedzającego datę planowanego spływu, gdyż późniejsze zgłoszenie nie zostanie uwzględnione.
- Następnie trzeba poczekać na potwierdzenie przez Nas Państwa rezerwacji. Trwa to około 1 dzień roboczy.
- Gdy Państwo otrzymają od Nas potwierdzenie rezerwacji, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50zł. za każdy rezerwowany kajak lub ponton. Zaliczkę należy wpłacić na rachunek bankowy nr: Alior Bank: 63 2490 0005 0000 4000 2952 5028, Regon:366456370; Jako tytuł należy wpisać nazwisko osoby dokonującej rezerwacji, datę spływu oraz ilość rezerwowanego sprzętu. W dniu spływu, bezpośrednio przed wydaniem sprzętu należy w wypożyczalni sprzętu wodnego „AGA” Bardo -Opolnica wpłacić pozostałą kwotę oraz wypełnić kartę wynajmu.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc w trakcie jednego spływu, w przypadku zbyt dużej liczby osób rezerwujących kajak lub ponton w danym dniu, o miejscu na spływie decyduje kolejność wpłat zaliczek!!!
Najczęściej zadawane pytania
"Czy mogę zdecydować się w ostatniej chwili na spływ kajakowy lub pontonowy w Bardo?"
Jeżeli jest piątek popołudniu i wpadłeś właśnie na pomysł, że chcesz jutro przełamać domową nudę i wyskoczyć na pełen adrenaliny Spływ Przełomem Bardzkim, lub malowniczy Spływ przez Ostoję Ptaków to jest to właśnie ostatni gwizdek, żeby zdążyć zarezerwować u Nas miejsce.
Jeżeli jest sobotni poranek i właśnie wpadłeś na ten świetny pomysł to nie jest jeszcze nic straconego! Spróbuj dokonać rezerwacji telefonicznie. W dniu spływu nie możemy zagwarantować, że będzie jeszcze wolne miejsce, ale kto nie próbuje ten nie płynie!
"Czy można płynąć kajakiem z dziećmi?"
Oczywiście że tak. Każdy kajak dwuosobowy ma dodatkowe małe siedzisko. Jednak starszym dzieciom radzimy już płynąć normalnie, jako drugi pasażer- koniecznie na przednim siedzeniu. Bardzo ważne jest by małe dzieci nie płynęły same w tzw. jedynce oraz by w kajaku płynął co najmniej jeden dorosły na jedno dziecko.
Podobne zasady panują na pontonie. Podczas spływu pontonowego dla rodzin, czy dla szkół w Bardo-Opolnica należy zawsze przestrzegać zasady, że na pontonie muszą być co najmniej 3 osoby, a dodatkowo na każdy ponton musi być co najmniej jeden dorosły. Respektowanie tej reguły pozwoli nam zoptymalizować bezpieczeństwo naszych pociech i bezstresowo oddać się dobrej zabawie na spływie.
Pamiętajmy, że dziecko w kajaku, czy na pontonie zachowuje się inaczej niż dorosły. Musimy zawsze kierować się regułą ograniczonego zaufania i cały czas pilnować, by nic nie zagroziło naszemu bezpieczeństwu. Wspomnę jeszcze o dobrze dobranej kamizelce dla dziecka- myślę jednak, że decydując się na sprawdzonego partnera, jakim jest niewątpliwie " AGA", kwestie bezpieczeństwa waszego i waszych dzieci będą przestrzegane na najwyższym poziomie.
Górskie, rwące odcinki rzek, oraz duże akweny o dużej fali nie są miejscem na spływy dla małych dzieci. Z najmniejszymi pociechami bezpieczniej jest zdobywać szlify kajakarstwa na wodach nizinnych i spokojnie płynących.
"Czy można wybrać się na spływ indywidualnie?"
Oczywiście. Każdy dorosły może płynąć kajakiem zarówno "jedynką" jak i "dwójką" i podziwiać niepowtarzalne atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej i Gór Bardzkich. Pontonem natomiast jedna osoba nie powinna płynąć. Ponton jest znacznie większy od kajaka, waży ok 45 kg, więc w miejscu gdzie wymagana jest przenośka jedna osoba miałaby zbyt duży trud przenieść ponton. Proponujemy by spływały pontonem co najmniej trzy osoby, w tym dwie dorosłe. Maksymalnie w pontonie może płynąć max.7 osób
"Jak się przygotować na spływ pontonowy lub kajakowy w Bardo, co zabrać na spływ w Bardo?"
Wszystko zależy jak długi będzie spływ w Bardo. W Naszej ofercie znajdziecie Państwo spływy kajakowe i pontonowe – kilkugodzinne, jednodniowe , weekendowe oraz kilkudniowe w Bardo.
Zawsze jednak należy pamiętać o odpowiednich butach- jeżeli nie mamy tych używanych do sportów wodnych, mogą to być z powodzeniem tenisówki lub sandały. Tutaj wygodne klapki nie są dobrym pomysłem, gdyż często gubimy je po drodze w mule lub z rwącym nurtem. Nie płyniemy nigdy boso ponieważ, gdy będzie konieczna przenośka, lub w czasie przerwy, gdy relaksujemy się pływając wpław, możemy skaleczyć stopę o kamień, konar, a nawet bardzo często szkło. Druga para-adidasy lub trekkingowe do chodzenia na suchym lądzie.
Ubranie powinniśmy dopasować do aktualnej pogody- warto jednak mieć w zanadrzu coś co uratuje nas gdy pogoda się raptownie zmieni (parasol). Pamiętajmy, że zawsze nad wodą są komary, a słońce daje przyjemne doznania tylko wtedy, gdy możemy się osłonić przed jego nadmiarem (czapka, krem, okulary).
Jeżeli wybieramy się na spływy to nie możemy zapomnieć o telefonie komórkowym z naładowaną baterią i opcjonalnie powerbankiem. Jak to na biwakowym survivalu, będziemy potrzebować noża (scyzoryk), sztućców, którymi zjemy nasze konserwy. Po zmierzchu bardzo pomocna staje się latarka.
Nie mniej ważna będzie również podręczna apteczka, a przynajmniej bandaż, plastry, woda utleniona, coś przeciwbólowego i przeciwgorączkowego. Warto wziąć Fenistil na ukąszenia, coś przeciw komarom i kleszczom oraz żel łagodzący oparzenia słoneczne, gdyby słonko mocniej grzało.
Ponadto pamiętajmy o podstawowych produktach takich jak woda, prowiant, worki na śmieci, czy komplet suchej odzieży na zmianę.
"Jak się spakować na spływ w Bardo, żeby rzeczy nie zmokły?"
Musimy pamiętać, że wszystko co zabieramy ze sobą do kajaka czy na ponton może mieć bezpośredni kontakt z wodą. Dlatego sprzęt elektroniczny, dokumenty, czy nawet żywność należy spakować w odpowiednie wodoszczelne etui lub worki wodoodporne, szczelnie zamykane. Na czas Naszych spływów przez Przełom Bardzki, lub Ostoją ptaków otrzymują Państwo od Nas jeden taki, 65 litrowy, worek. Jest to zabezpieczenie na podstawowe, podręczne bagaże, jednak, gdy zamierzamy zabrać więcej rzeczy to należy wziąć dodatkowe worki wodoszczelne lub worki na śmieci, w których szczelnie pozawijamy swoje rzeczy.
Drobne przedmioty takie jak kluczyki do auta lub klucze do mieszkania lepiej jest schować w większym bagażu, tak, by w razie wywrócenia się kajaku lub pontonu, gdy wszystkie nasze bagaże wpadną do wody, łatwo było wyłowić wszystko bez strat.
"Co jeśli w dniu spływu w Bardo będzie padał deszcz?"
Oczywiście są takie momenty, że niestety trzeba odpuścić i przełożyć tę niezwykłą przygodę na jakiś inny termin z powodu np. stanu powodziowego, bądź skrajnie niskiej temperatury. Zawsze podchodzimy do Państwa bezpieczeństwa w sposób zdroworozsądkowy i gdy sytuacja tego wymaga spływ jest odwoływany i wszystkie zaliczki są Państwu zwracane.
Poza wyśmienitą zabawą, niewątpliwym relaksem i wypoczynkiem na łonie natury w słoneczny dzień, spływ kajakiem lub pontonem z nurtem rzeki to niewątpliwie również sprawdzian hartu ducha i siły charakteru, więc przelotny deszcz nie jest w stanie pokrzyżować nam planów na dziką przygodę i zwiedzenie największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.
"Jak prawidłowo siedzieć w kajaku?
Jeżeli chodzi o kajak jednoosobowy to nie ma o czym pisać-wszystko jasne. W dwuosobowym natomiast panują pewne zasady, których przestrzeganie ułatwi nam nieco pływanie. Po pierwsze osoba bardziej doświadczona zawsze siedzi z tyłu i gra rolę sternika, a osoba mniej doświadczona pełni rolę szlakowego, wypatrując przeszkód i zakrętów i informując o nich na bieżąco swojego sternika. Taka sama sytuacja jest w przypadku wyraźnie cięższej osoby- siada z tyłu, gdyż kajak będzie wtedy bardziej sterowny. Ważna jest też oczywiście synchronizacja wiosłowania.
W przypadku, gdy płyniemy w pojedynkę dwuosobowym kajakiem to siadamy na tylnym miejscu i jesteśmy wtedy zarówno sternikiem jak i szlakowym.
"W jaki sposób pokonywać przeszkody”
Gdy płyniemy we dwójkę to istotne jest zgranie załogi. Czasami lepiej jest poprosić szlakowego by na chwilę przestał wiosłować, niż machać wiosłami we dwójkę bez sensu. Najważniejszym zadaniem szlakowego jest nie wiosłowanie, lecz czytanie wody i wypatrywanie przeszkód. To szlakowy obserwując wodę i jej charakterystykę decyduje którędy korzystniej będzie ominąć przeszkodę lub po której stronie aktualnie biegnie główny nurt.
Omijając przeszkodę, często lepiej złożyć wiosła na burtę (równolegle do kajaka), gdy np. musimy przepłynąć pod nią. Musimy być uważni, gdyż w rzekach można się natknąć na rozmaite przeszkody podwodne z którymi się zderzając narażamy sprzęt na szwank, a siebie na wywrotkę.